niedziela, 14 października 2012

Catch the moment.

Hej ;)
Mam dzisiaj dla Was trochę moich przemyśleń.
Pewnie każdy zna słowa "Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą". Tak, to prawda, czas biegnie sprintem. Nic nie trwa wiecznie. Dlatego uważam, że nie tylko powinniśmy kochać ludzi, ale także cieszyć się każdą chwilą. Tą spędzoną z kimś dla nas ważnym, ale także tą, kiedy jesteśmy sami. Kiedy możemy wsłuchać się w nasz oddech.
Świat nie będzie na nas czekał, więc nie ma sensu rozpamiętywać dawnych spraw, bo uciekają nam chwile teraźniejsze, które są o wiele ważniejsze niż to co kiedyś było. Powinniśmy chwytać każdą chwilę i cieszyć się nią ile tylko możemy, bo drugiej takiej samej nie będzie.  Nie ma sensu też marnować czasu na kogoś, kto nas nie docenia. Wszyscy jesteśmy wartościowi, a jeśli ktoś tego nie widzi - jego strata
Uważam też, że niektórzy ludzie biorą życie zbyt serio. Czasem trzeba wyluzować i nie utrudniać sobie istnienia. Myślę, że jest już wystarczająco skomplikowane. Gdybyśmy czasem odpuszczali, byłoby o wiele łatwiej.
Znacie historię dwójki przyjaciół, którzy pokłócili się o jakąś drobnostkę i później nie odzywali się do siebie przez ponad 20 lat? Dopiero po tak długim czasie pogodzili się. Ile wspólnych doświadczeń zmarnowali.
Tak więc zakończę moje przemyślenia prośbą do wszystkich, którzy to czytają.
Jeśli teraz jesteś na kogoś obrażony, pokłóciłeś się z kimś. Pomyśl czy warto marnować te cenne chwile.
To tyle, miłej nocy ;)

A na dobranoc piosenka, której słucham już cały wieczór. Coś mnie wzięło na starocie ;)

2 komentarze:

  1. Zgadzam się w 100%,życie jest stanowczo za krótkie aby marnować je na bezsensowne kłótnie z osobami, które są nam bliskie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. ;)
Wchodzę praktycznie na każdy blog. Jeśli chcesz, zostaw link. Obserwuję blogi, które mi się podobają, więc nie pytaj czy obserwujemy. Zostaw link, a się okaże ;)